Olej konopny

Olej konopny to olej pozyskany z nasion konopi metodą tłoczenia na zimno. Składa się on w 75% z nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Kluczową kwestią tłoczenia oleju jest temperatura. Im niższa, tym lepsza jakość oleju, ponieważ więcej wartościowych składników odżywczych zostaje w finalnym produkcie. Powszechnie uważa się, że graniczna temperatura tłoczenia to 40 stopni Celsjusza. Nasz olej konopny tłoczony jest zawsze poniżej tej granicy, a podczas tłoczenia niektórych partii udało nam się osiągnąć temperaturę 24 stopni. Aby uzyskać taki wynik potrzebna jest specjalna technologia, ale przede wszystkim jest to efekt długiego i powolnego procesu tłoczenia. Przekłada się to bezpośrednio na ilość czasu i długość pracy, jakie poświęcamy na tłoczenie oleju, a tym samym na cenę końcowego produktu.

Nasz olej zachowuje swoją przydatność do spożycia przez 5 miesięcy od wytłoczenia, ale – jak każdy olej tłoczony na zimno – najbardziej wartościowy jest świeżo wytłoczony.

Jeśli nie masz możliwości wytłoczenia świeżego oleju na domowej prasie, najlepszą alternatywą będzie zakup świeżego oleju – wytłoczonego starannie i powoli w niskiej temperaturze. Dokładnie taki olej pozyskujemy z naszych nasion.

Jeśli chcesz zamówić świeży olej, napisz na sklep@hempfarmer.pl

Butelka 250 ml – 30 zł
10 butelek 250 ml – 250 zł
Olej jest zarejestrowany w PSSE jako środek spożywczy. Sprzedawany w ramach Rolniczego handlu detalicznego. Sprzedaż na fakturę Vat RR lub Vat ZW. Zapraszamy klientów indywidualnych oraz sklepy i restauracje.

Inne nasze produkty